Aparaty stałe

Aparat stały składa się z zamków i pierścieni, które są przyklejone specjalnym klejem do szkliwa. Do nich z kolei mocowany jest sprężysty drut, który wywiera na zęby stałą, precyzyjnie określoną siłę. Dzięki temu można je przesuwać w dowolnym kierunku w obrębie wyrostków zębodołowych żuchwy i szczęki, a także obracać je wokół własnej osi. Aparaty stałe działają więc 24 godziny na dobę, co jest ich niezaprzeczalną zaletą.
Skomplikowana konstrukcja daje możliwość bardzo precyzyjnego przemieszczania zębów, na co nie pozwalają z taką dokładnością aparaty zdejmowane.
W rękach doświadczonego ortodonty aparaty stałe stanowią potężne narzędzie (bardzo często są jedynym środkiem do przeprowadzenia leczenia u pacjentów dorosłych).

W aparatach stałych prowadzimy także leczenie rewolucyjnym systemem Damon.

System Damon

oferuje niespotykane dotychczas podejście do ortodoncji, które łączy zalety aparatów samoligaturujących (specjalne zamki) z drutami o pamięci kształtu (termiczna pamięć).

Efekty: szybkie i spektakularne!

Damon Clear, to część systemu Damon - zamki prawie niewidoczne.

Clear Aligner

Jest to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przezroczystych nakładek, które prostują zęby, jednocześnie zastępując aparaty stałe i ruchome. Nakładki są estetyczne, bezbolesne oraz biokompatybilne. Zapewnia to wysoki komfort użytkowania.
Wykonywane są metodą termoformowania na urządzeniach firmy SCHEU DENTAL z użyciem nowej technologii i analizy cyfrowej.
Metoda ta jest nieinwazyjna, przeznaczona dla osób ceniących wysoką estetykę, często pełniących funkcje publiczne. Nie bez znaczenia jest idealna higiena, komfort i szybkość leczenia.


Niewidoczne aparaty ortodontyczne clear aligner, damon

Jeśli chcesz odzyskać ładny uśmiech i cieszyć się prostymi zębami - bez wad zgryzu, warto postawić na aparaty stałe. To rozwiązanie znacznie skuteczniejsze niż aparaty ruchome, ponieważ pozwala na bardziej precyzyjne przemieszczanie się zębów. Stałe aparaty ortodontyczne - skuteczna siła działania Aparaty ortodontyczne posiadają specjalną konstrukcję, dzięki której możliwe jest eliminowanie nawet najbardziej skomplikowanych wad zgryzu. Składają się z pierścieni i zamków przyklejonych do zębów, a sprężysty drut wywiera odpowiednio duży nacisk, pozwalając na przesuwanie zębów w dowolnym kierunku. Aparaty zamocowane na stałe działają przez 24 godziny na dobę, dzięki czemu efektywność leczenia jest znacznie większa w porównaniu z aparatami zdejmowanymi. Bronisz się przed założeniem aparatu stałego, ponieważ widoczne zamki będą budziły Twoje skrępowanie i odbiorą pewność siebie? Wcale tak być nie musi, ponieważ ortodoncja już dawno wkroczyła na wyższy poziom i przestała ograniczać się wyłącznie do metalowych zamków. Niewidoczne aparaty ortodontyczne to już standard. Standard, na który możesz sobie pozwolić także i Ty. Zdecyduj się na nowoczesne rozwiązania i nie przestawaj się uśmiechać. Nasz gabinet ortodontyczny idzie z duchem czasu. Nie ograniczamy się wyłącznie to standardowych metod, ale czerpiemy z nowoczesnych rozwiązań. Dzięki temu możemy pacjentom zaproponować jeszcze skuteczniejsze leczenie z wykorzystaniem zaawansowanych systemów ortodontycznych.